Tekst o podatkach

. Okazuje się, że prowadzenie księgowości na własną odpowiedzialność oczywiście jest czymś możliwym, ale wprowadza wiele zamieszania i staje się powodem niejednego bólu głowy u właścicieli firm. O wiele lepiej jest zaufać dobrej d

Tekst o podatkach Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

Zaufaj księgowym z doświadczeniem

Korzyści współpracy z biurem rachunkowym są ogromne. Okazuje się, że prowadzenie księgowości na własną odpowiedzialność oczywiście jest czymś możliwym, ale wprowadza wiele zamieszania i staje się powodem niejednego bólu głowy u właścicieli firm. O wiele lepiej jest zaufać dobrej działalności, która oferuje kompleksową obsługę wszystkich swoich klientów, a więc może pomóc i nam. Naprawdę warto jest powierzyć się specjalistom i cieszyć się życiem zamiast zmagania się z kwestiami finansowymi swojej firmy. Cała biurokracja spadnie z naszych ramion, czy może być coś piękniejszego? Już dziś o tym pomyślmy i odważmy się na podjęcie korzystnych zmian w naszej firmie i w naszym życiu, a za jakiś czas sami sobie za to podziękujemy!


metoda rozliczania podatku VAT

Metoda kasowa ? metoda rozliczania podatku VAT. Szczególny sposób powstawania obowiązku podatkowego, który bywa korzystny dla małych podatników. Polega ona na tym, że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą uregulowania całości lub części należności, a nie, jak w przypadku pozostałych podatników, z chwilą dostarczenia towaru lub momentu wykonania usługi. Moment powstania obowiązku podatkowego nie może być jednak późniejszy niż 180 dni od daty wydania towaru lub wykonania usługi. Jest to podstawowa różnica pomiędzy metodą kasową a memoriałową.

Nie należy mylić metody kasowej z zasadą kasową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_kasowa


Definicja podatku

Podatek ? obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych.

Współcześnie pieniądze z podatków trafiają do skarbu państwa, województwa, powiatu albo gminy, które dzięki temu mogą inwestować w rozwój infrastruktury, wojska, policji, oświaty, służby zdrowia itp. Obecnie uznaje się, iż podatki są świadczeniami pieniężnymi, jednakże w historii znane są również podatki świadczone w innych niż pieniądz dobrach.

Zgodnie z polskim prawem daniny, aby zostały uznane za podatki muszą posiadać 4 cechy:

nieodpłatność
przymusowość
powszechność
bezzwrotność
Podatki dzielą się na:

bezpośrednie ? nałożone na dochód lub majątek podatnika, np. podatek dochodowy, gruntowy, spadkowy;
pośrednie ? nakładane na przedmiot spożycia, np. VAT, akcyza ? ostatecznie płaci konsument.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek



© 2019 http://www.londonpub.wloclawek.pl/