Suplementy crossfit, białkowe i inne. Jak to się ma do treningu?

kim czasie.Specjalne wartościRegulują pracę wszystkich procesów zachodzących w organizmie oraz wspomagają procesy odpowiadające za syntezę nowych składników budulcowych....Dlatego właśnie powinno się dopasować bogatą w te składnik

Dodane: 27-11-2015 16:40
Suplementy crossfit, białkowe i inne. Jak to się ma do treningu? Crossfit -świeża moda na ćwiczenia fitness, a ponieważ ma niemałą popularność dostępne są . Nie da się nie spostrzec, że osoby ćwiczące ten typ sportu zdobywają niezłe efekty w krótkim czasie.

Specjalne wartości

Regulują pracę wszystkich procesów zachodzących w organizmie oraz wspomagają procesy odpowiadające za syntezę nowych składników budulcowych....Dlatego właśnie powinno się dopasować bogatą w te składniki dietę.

Mowa oczywiście o witaminach i minerałach, których nie może zabraknąć w naszej diecie, nie tylko sportowe. Również codzienna dieta powinna kłaść nacisk na minerały i witaminy. W razie niedoborów warto ratować się suplementami, ale tylko kiedy nie mamy innej możliwości.


A po trenowaniu... suplementy

Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste). Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej.

Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g). Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)


Podstawowa odżywka

Białka to podstawowy budulec mięśni i innych tkanek w naszym ciele, a jego niedobór wiąże się z utratą masy mięśniowe, złym samopoczuciem i innymi powikłaniami. Przy intensywnym treningu należy szczególnie zadbać o jego prawidłowe dawkowanie, zarówno w pożywieniu jak i w postaci dodatkowych suplementów.

Porady dietetyka oraz trenera mogą być w tym przypadku kluczowe- zwłaszcza dla początkujących-warto również nie oszczędzać na samych odżywkach białkowych, ponieważ ich czystość i przyswajalność jest równie istotna.© 2019 http://www.londonpub.wloclawek.pl/